Prvi dan smo se predstavili drug drugemu in med nami pozdravili dva novinca.

Nekateri so se narisali.

Tople dneve smo izkoriščali za igro in gibanje na prostem.

Po nekaj dneh smo poslušali pravljico Lisička in riba, ki nas je podučila o medsebojnih odnosih. S pomočjo izdelanih prstnih lutk so otroci oblikovali prijazne in neprijazne dialoge.

V zgodbici je miška svoj nahrbtnik, da ga ne bi izgubila, pobarvala z živimi barvami. Skupaj z njo smo se učili barve in nahrbnik pobarvali enako kot ona. Da bo nahrbtnik viden tudi v temi, smo mu dodali čisto pravo kresničko.

Posvečali smo se prometni varnosti. Opremili smo pešca in videli, kako ga vidijo vozniki v temi.

Ob obisku policista Jureta smo med drugim vadili strnjeno hojo v koloni po eden in po dva. Tisto popoldne smo namreč že šli na 1. planinski izlet.

Za prvi planinski pohod smo izbrali Daber. Vseh deset planincev, od tega pet novih, je varno doseglo cilj.

Čimbolj varni moramo biti tudi med vožnjo. Otroci so si ogledali improvizirano demonstracijo pripetega in nepripetega potnika v avtu ob nenadnem zaviranju in trku.

K sedenju v otroškem sedežu in pripenjanju smo otroke spodbudili z zbiranjem sličic pasavčka.

Pasavčke so otroci tudi barvali po slikovni in številčni predlogi. Barvali so semafor, ki so ga kot vozniki in pešci znali pravilno upoštevati. Spoznali smo še prehod za pešce in pločnik ter vsa spoznanja utrdili ob predstavi Jaka v prometu, ki smo si jo ogledali na Mostu na Soči.

Pridruženi tednu mobilnosti so si otroci ogledali kratek igrani prizor, potem pa smo se  pogovorili o tem, zakaj za krajše razdalje uporabiti kolo ali iti peš.

Starejši so upodabljali vozila in pešce.

Na sprehodu skupaj z Mucki smo opazovali naravo in bili soglasni, da v deželo prihaja jesen.
Nabrali smo kostanj in uživali v teku.

Če se potrudimo, je naša kolona že kar urejena.

Za vrtec Šentviška Gora, skupina Kužki, vzg. Stanislava Črv in Alenka Razpet Kranjc

mini-sep15 mini-sep14 mini-sep13

mini-sep12 mini-sep11 mini-sep10