Otroci so poljske pridelke in sadje prinesli od doma, nakar so jih razstavili v garderobi in jedilnici.

Spoznavali so njihova imena, jih tipali, vonjali in rezali za uživanje. Stisnili so korenčkov sok in izvedeli, da se posušeni jabolčni krhlji lahko shranijo za zimo. Pri zavijanju so se srečali z matematiko. Primerjali so, kdo ima več in kdo manj in dali vsem približno enako. S pomočjo korenja so utrjevali velikostne odnose.

Po sprehodu z ogledom bližnje njive z vrtom so svoja spoznanja prikazali na delovnih listih. Pridelki so bili motivacija za čim više skoke. Pri luščenju fižola so krepili ročno spretnost. Semena v ropotuljah in palčke iz koruze so nudila svojevrstno zabavo. Ločevali so glasno in tiho igranje in ponavljali ritmične vzorce.

Na storže pa se je dalo brenkati. Tako so uživali v likovnih delavnicah. Poslušali so pravljico Debela repa. Otroci so jo sami še večkrat uprizorili z rekviziti na palčkah in  igranjem. Tudi naš pano je postal njiva z debelo repo.

Za vrtec Šentviška Gora, skupina Kužki, Stanislava Črv

mini-pridelki01 mini-pridelki02 mini-pridelki02a