Dva dni pred odhodom na novoletne počitnice je Pika Nogavička v večnamenskem prostoru naše šole in vrtca uredila svoje stanovanje. Kot se spodobi za ta čas, je okrasila novoletno smrečico čisto na svoj način. Pika seveda ne more brez vragolij. S svojimi domislicami in idejami nas je resnično zabavala in nasmejala.
Potem je dedku Mrazu napisala pismo s tristo petinpetdeset tisoč željami. Pri dostavi pisma pa se je zataknilo. Dedkov škrat pisma ni hotel odnesti, dokler si ni Pika izbrala samo eno željo.
Želela je postati pomočnik dedka Mraza, zato smo ga priklicali. Prišel je skozi podstrešno okno in z darili razveselil vse po vrsti, najprej pa najmlajše otroke, ki še ne hodijo v vrtec.
V velikih paketih so se skrivala darila za skupine. Dedku Mrazu smo hvaležni za nove igrače in da je prišel med nas. Izročili smo mu voščilnico in mu zaželeli predvsem zdravja.
Za vrtec Šentviška Gora, Stanislava Črv

mini-dedek1 mini-dedek2 mini-dedek3