Na prvi dan pomladi, smo se popoldan zbrali v dvorani na Kneži, kjer smo pozdravili pomlad in vse naše mamice, tatkote, babice, dedke, skratka vse, ki so nas prišli gledat in poslušat. Letošnjo prireditev smo posvetili črkam tako in drugače. Prireditev sta povezovala dva pesnika, z vsak svojim pogledom na svet.

Najprej so se nam predstavili otroci iz vrtca. Kljub temu, da so najmlajši otroci, so z dvema deklamacijama, petjem in plesom pokazali, da tudi njim niso tuje črke.

Nadaljevanje so prevzeli šolarji. »Mnogo je lepih dežel vsepovsod, a najlepša je dežela branja,« so učenci prepevali sporočilo, s katerim se strinjamo vsi.
Šolarji so pokazali, da jim skladanje rim in pisanje pravljic, ki so jih predstavili gledalcem, ne dela težav. S prepevanjem pesmic in zelo doživetimi dramatizacijami, pa so še popestrili program.

Črke so nas popeljale do konca prireditve, in s skupnimi močmi nam je uspelo najti rimo: “Lepo se imejte in veliko se smejte! ”

Za PŠ Podmelec, Urša in Nataša