V teh dneh so podmelške Žabice svojo igralnico spremenile v pravi indijanski tabor. Otroci so raziskali življenje indijancev in skozi pravljice dobili ideje za oblikovanje svojega plemena. Najprej so si izdelali perjanice, male inštrumente za klicanje in odganjanje dežja, ob ognju so plesali skupinske plese in si določili indijanska imena. Otroci so se glede na njihove osebne lastnosti  preimenovali v: Plesočega medveda, Jelena, Ognjenega orla, Glasno gorilo, Hitri blisk Luna Neja, Bobra, Plamen, Sokol selec, Kristalno sovo in Gorskega volka. V igralnici so si postavili tipi in se igrali igre vlog. Ko so s pesmijo pregnali dež, so lahko odšli tudi streljati z lokom skupaj z indijanko Pojočo puščico.

za Žabice, Špela Krivec