Že skozi cel mesec je pri nas dogajalo veliko zanimivega, pa vendar smo vsi najbolj čakali dan, ko nas bo obiskal dedek Mraz. Vsi veseli in polni pričakovanja, smo se tako v četrtek zvečer odpravili v dvorano. Medse smo povabili tudi otroke, ki ne obiskujejo vrtca, da bi tudi njim popestrili decembrske večer. Večer smo otvorili skupaj s šolarji ob spremljavi orffovih instrumentov zapeli Zima, zima bela. Nastop smo nadaljevali s petjem in plesom. Sledila je gledališka predstava Medeni čudež na Gozdni ulici 1a. Prijazna lisička Nežka se je veselila prazničnega časa in že komaj čakala, da prične okraševati novoletno smrečico in peči medonjam medenjake. A nekaj jo je ves čas težilo. Želela si je namreč, da bi ji pri tem lahko pomagal medo Medonjam, ki je spal svoje zimsko spanje. Saj je praznike veliko lepše preživeti v družbi prijateljev. Z našo pomočjo ji je to na koncu tudi uspelo. Ob koncu predstave smo glasno priklicali dedka Mraza. Skupaj smo zapeli nekaj pesmi in mu pritrdili, da smo bili celo leto pridni. Napočil je trenutek, ki smo ga vsi najbolj čakali, dedek Mraz je pričel deliti darila. Vsi smo se pogumno odpravili vsak po svoj peket, dedku Mrazu pa obljubili, da bomo pridni še naprej. Zjutraj nas je v igralnici čakalo še eno presenečenje, darila, ki jih je dedek Mraz pozabil razdeliti in jih zato pustil kar v vrtcu. Vsi otroci, vzgojiteljice, učiteljice in kuharice se dedku Mrazu zahvaljujemo vsa njegova prisrčna darila.

Za vrtec Dolenja Trebuša; Sara, Kristina, Alenka, Nina