Po dolgem poletju je danes vrtec ponovno pozdravil veliko število otrok. Prišli so,  vsak za vsaj en palec večji, z ogorelimi lici, ki jih je celo poletje božalo sonce. Besede in misli so jim bile prepolne doživetij in zabave, ki so jih hoteli deliti s prijatelji in vzgojiteljicami. A v očeh, jim je žarelo pričakovanje o tem, kaj bo prinesel današnji dan.

Skozi vrata so vstopili pogumno, tam pa sta jih z nasmeškom pozdravili vzgojiteljici in vsi prijatelji. Dan je bil namenjen igri, spoznavanju, pogovoru in seveda zabavi! Morda se je v kakšnem očesu utrnila tudi kakšna mala solzica, a se je v objemu vzgojiteljic hitro posušila, nadomestil jo je nasmešek, ki bo popotnica v vrtčevskih dneh.

Tako puščamo sedaj vrata na stežaj odprta, da skoznje pridejo nova doživetja, nova znanja in novi prijatelji. Z roko v roki pogumno korakamo v novo šolsko leto, polni optimizma, pričakovanj in radosti.

Za vrtec, Maja Bizjak