V sredini septembra obeležujemo Teden mobilnosti. Tako kot vsi v Evropi, smo tudi v skupini najmlajših tako v tem tednu temi promet posvetili več pozornosti.

Seveda so bile vsebine prilagojene starosti otrok in njihovim spretnostim in bile tako zelo zabavne. Otroci so se seznanjali z različnimi prevoznimi sredstvi, ki so jih videli na sprehodih.

Igrače vozila so  uporabljali v igri, spuščali po klančinah in vodili po cesti sestavljeni iz različnih linij.

Da bi zares občutili pravi užitek vožnje, so skupaj izdelali dva avtomobila iz odpadnih materialov, s katerimi so se lahko »vozili« po igralnici.

Ko je bila vožnja znotraj usvojena, pa so se odpravili na poligon zunaj, kjer so s poganjalci premagovali različne ovire.

Teden je bil tudi umetnostno obarvan, ko so plesali ob pesmi R. Kranjčan, Avto, izdelali likovne izdelke in slike. Teden mobilnosti, pa je otrokom omogočil tudi nekaj posebnega. Z zaporo ceste v okolici vrtca so namreč pridobili dodatno gibalno površino, katero so s pridom izkoristili za vse svoje aktivnosti.

Za vrtec, Maja Bizjak in Maja Košuta