Ta teden se je iz Pikapolonic slišalo ”uiiiiiiuuuuu, uiiiiiiuuuuu, uiiiiiiuuuuu”, zavijanje gasilskih siren, seveda, saj je bil ta teden v znamenju gasilcev. Mesec oktober je mesec požarne varnosti. Namen projekta je opozoriti prebivalce o nevarnostih, ki lahko povzročijo požar in jih ozavestiti o preventivnih ukrepih, s katerimi lahko preprečimo nastanek požara. O vsem tem nas je poučil ježek Snežek, ki nas je obiskal v vrtcu in bil zraven, ko smo brali pravljice o njegovih dogodivščinah. Nato smo se pogovarjali o požarih, o številki 112, o operativcih v klicnem centru ter seveda o gasilcih in o gašenju požarov. Da pa bi bilo vse skupaj še bolj doživeto, smo se prelevili v operativce, gasilce in zdravnike. Vse je potekalo, kot bi šlo zares. Operativci so sprejeli klic o požaru v stanovanjskem bloku in v kuhinji ter poklicali na pomoč gasilce. Ti so bili v pripravljenosti in so se na kraj nesreče pripeljali zelo hitro ter pogasili požar. Ponesrečence so odpeljali v bolnišnico, kjer so jih pregledali in oskrbeli zdravniki. Otroci so v igri vlog neizmerno uživali in se večinoma preizkusili v prav vseh treh vlogah. Naše podvige smo prenesli tudi na papir ter naslikali ogenj in zraven prilepili gasilsko vozilo. Kljub temu, da smo v igri vsi uživali, pa si v resničnem življenju želimo, da nam nebi bilo treba klicati na številko 112.

Za Pikapolonice, Silvana in Polona