Gori, gori okrog nas se kadi,
A med nas, pogumen mož že hiti.
S cevjo v roki požar nam gasi,
In prav ničesar se ne boji.
Le hitro gorečo zdaj stavbo zapustimo,
Ekipi junakov pa delo prepustimo.
Cev se že zvija, ognja več ni,

Hvala vam za brezskrbne naše dni.

Pretekli teden smo Zajčki pozornost namenili našim junakom – gasilcem. Skozi pravljice, igro, predvsem pa iz prigod Ježka Snežka smo se veliko naučili. V spopadu z “ognjem” pa smo se preizkusili tudi sami. Premagali smo gasilski poligon in si kot pravi junaki prislužili gasilsko izkaznico. Manjkala pa nam je le še pika na i – obisk tistih pravih gasilcev in evakuacijska vaja, ki je letos zaradi razmer žal nismo uspeli izpeljati. Obljubimo pa, da bomo kljub temu pridno skrbeli, da v našem vrtcu ne bi prišlo do nesreče.

 

Pripravili, Anita in Petra