Tema letošnjega tedna otrok je bila Odgovor je pogovor. Prav tako smo tudi pričeli s tednom, saj smo s pogovorom prišli do odgovora, kaj vse bomo počeli v tednu otroka.  Vsak je izrazil svojo željo, kaj bi rad počel. Želje smo skozi teden uresničevali. Pričeli smo v z gibalno igro ob kocki in igro na igrišču. Drugi dan smo se s pomočjo različnih pravljic odpravili v pravljični svet kraljev in kraljic, ter izdelovali krone. Vsak kralj in kraljica si zaslužita tudi konja, ki smo ga izdelali in zajahali naslednji dan. Med tem nas je zmotil helikopter, ki prišel opravit nujna dela na oddajniku na bližnjem hribu. Z zanimanjem smo si ogledali, kako spreten je pri svojem delu. V četrtek smo se preizkusili v izdelavi lutk iz kuhalnic in odpadnega blaga, ter se z njimi igrali gledališče. Lutke so se izkazale tudi kot dobre ninice, saj je bilo z njimi dosti lažje zaspati. Zadnji dan nas je s prihodom razveselila četrtošolka. Pozorno smo jo poslušali, ko nam je prebrala pravljico Hočem objem.  Skupaj smo preživeli čudovit teden, ki smo ga skupaj oblikovali, saj je bil vsakdo izmed nas uslišan in slišan.

 

 

Za vrtec Dolenja Trebuša pripravila; Sara