Red je vedno pas pripet je bilo geslo v tednu, ko smo spoznavali promet in prometno varnost. Pri tem nam je pomagal Pasavček z vrečko presenečenja, v katero nam je vsak dan pripravil nekaj novega. V vrečki so se tako znašle knjige in pravljice na temo promet in prometne varnosti, različni odsevniki, sestavljanke, družabna igra Pasavček…  O prometu in prometni varnosti, smo se veliko pogovarjali in spoznali, da moramo za svojo varnost poskrbeti tudi sami.  Ob listanju zgibanke Red je vedno pas pripet, smo se pogovarjali o pomembnosti privezanosti z varnostnim pasov v avtomobilu. Na sprehodih smo opazovali promet, prometne znake in se seznanjali z nevarnostmi, ki nam pretijo kot pešci. V igralnici smo se igrali z različnimi vozili, sestavljali sestavljanko Pasavčka, razvrščali prometna sredstva, se igrali družabno igro Pasavček… prepustili smo se tudi likovnemu ustvarjanju. Za piko na i smo se na igrišču preizkusili z vožnjo na poligonu.

Za vrtec Dolenja Trebuša; Sara