Zadnji dnevi pred jesenskimi počitnicami so bili pri nas pisano obarvani. Uživali smo v gibalno – bralnih dnevih in spoznavali zanimive slikanice. V eni smo našli ljudske pesmi in za učenje izbrali Sijaj, sijaj sončece. Ob njej se nam je odprlo kup vprašanj o življenju nekoč. Ko smo vse razrešili, smo izdelali likovno stran za našo knjižico ljudskih pesmi. Upodobili smo pastirje in živali na paši in seveda sonce.

Jesensko sonce in veter pa sta povzročila, da se je iz čudežnega drevesa ob jezeru odtrgalo mnogo rumenih listov. Eden je še posebej dolgo plesal po zraku. Tako pravi zgodba. Pravi tudi, da sta mu v letu sledila bober in bobrovka. Njuni poti sta se srečali, ko je pristal na tleh. Takrat sta se zaljubila. Po lepi jesenski zgodbi smo lovili ribe v jezeru, upodobili čudežno drevo in začeli izdelovati čudovit rumen list s šivanjem.

Za skupino Kužki, Stanislava Črv