Mesec marec je mesec, v katerem se zvrsti kar nekaj pomembnih praznikov. Že v prvem tednu so Žabice z vizitkami razveselile svoje mame, zaposlene na podružnični šoli in seveda tudi očke ob dnevu mučencev.  Mesec marec je mesec družine in v tem tednu smo ugotovili, da smo tudi v vrtcu ena velika družina, če le stopimo skupaj in si delimo prijazne besede. Prijateljsko gesto smo pokazali tudi do sovrstnikov iz skupine Račk in jih razveselili z dramatizacijo pravljice Šnuki.

Otroci so s svojimi izdelki  poskrbeli  za dekoracijo nove oglasne deske na Ilovici in tako otvorili nov oglasni prostor. Slavnostno nam je oglasno desko odkleni mož vzgojiteljice Majde. Da bi naš vrtec zopet zaživel v pisanih barvah, so Žabice poslikale tudi okna naše igralnice in poskrbele za sončne trenutke v garderobi. Otroci so prepričani, da je pisane rože na oknih in oglasni deski opazila tudi deklica Pomlad. Kdo ve, mogoče pa bo res kmalu prišla mimo vrtca.

za Žabice, Špela Krivec