V tem tednu smo se v Pikapolonicah posvetili ekološkim vsebinam. Otroci so preko pravljic spoznavali problem onesnaževanja, pomen ločevanja odpadkov in skrb za naš planet. Obiskal nas je škrat Smetko, ki ni znal razvrstiti smeti v pravilne zabojnike, zato so mu otroci z veseljem priskočili na pomoč in razvrstili odpadke v koše za ločeno zbiranje odpadkov.
Na dvorišču smo izvedli tudi čistilno akcijo. Na lep sončen dan smo zavihali rokave in poprijeli za metle in grablje ter počistili naše dvorišče, na katerem bo igra še v večje veselje.
Pikapolonice sedaj vemo, da našega planeta ne varujemo le s pravilnim razvrščanjem odpadkov, ampak tudi s tem, ko varčujemo z vodo, zapiramo pipe, ter ugašamo luči, ko jih ne potrebujemo. Vse to je v naši igralnici preveril eko detektiv in nam podelil naziv Eko Pikapolonice. Tudi v prihodnje se bomo trudili, da bomo skupaj prispevali k čistemu okolju.

Za Pikapolonice, Polona in Anita