V miškah smo ugotavljali zakaj se imenujemo eko otroci. Prav gotovo zato, ker skrbimo za svoje zdravje, da se veliko gibamo, še posebej na svežem zraku in jemo zdravo hrano. Če slučajno kdaj ostane kaj kruha, pa ga ne odvržemo, ampak nesemo kozam ali konjičku. Eko otroci smo tudi zato, ker skrbimo za naravo in mečemo odpadke v koše, ter jih obenem še ločujemo. Vsega pa vseeno ne vržemo v smeti. Kar se da popravimo, odpadno embalažo pa ponovno uporabimo. Eko otroci znamo varčevati z vodo in elektriko tako, da pri umivanju odpremo malo vode in da zapremo luči, ko je dovolj zunanje svetlobe.  Zares se trudimo, da ohranimo igralnico in dvorišče lepo in čisto, zato se upravičeno imenujemo eko otroci.

Pripravili, Katarina in Danijela