Že močno zakorakali v praznični smo december, ki se ga vsak izmed nas je razveselil. Da bi ga naredili še bolj posebnega, čarobnega, smo se vsak dan posebej zbrali pod našo skupno okrašeno smreko, kjer smo prisluhnili najrazličnejšim pravljicam na temo praznikov, zime in tople družinske sreče. Da bi še malo popestrili to vzdušje, smo vsakodnevno prisluhnili najrazličnejšim otroškim pesmim, skupaj prepevali in zaplesali. Posadili smo božično žito, ki je v tem času zelo aktualno, da smo ga odnesli v svoje domove. Ampak lonček ni bil samo navadni, cvetlični, saj ga je krasil lep snežakov obraz, iz katerega upamo, da do božiča zrastejo zelene bilke, ki simbolizirajo novo življenje. Tudi rokave smo že zavihali in izdelali voščilnice, ki bodo ogrela srca naših najbližjih. Da je bilo v igralnici še bolj veselo, pisano in igrivo, smo razvrščali barvne žogice v smrečico, kepali smo se s papirnatimi kepami in iz njih naredili še snežaka, ki krasi omaro. Da pa ni bil osamljen, smo mu dodali sestavljeno smreko iz naših umetnin.

Teden nam je kar prehitro minil, bilo nam je lepo, še lepše bi bilo, če bi se vsi v vrtec vrnili, da bi vse te praznične trenutke lahko skupaj doživeli.

Za vrtec most, Petra in Danijela.