V pikapolonicah smo cel teden preživeli »pod medvedovim dežnikom«. Posvetili smo se istoimenski zgodbi vsem dobro poznane Svetlane Makarovič in jo res dodobra spoznali. Zgodbo smo uprizorili z lutkami, dobili pa smo tudi posebne kape, ki smo jih poveznili na naše glave in se spremenili v živali iz zgodbe. Igrali smo se tudi posebno igrico pri kateri se je moral en od otrok skriti za dežnik, ostali otroci pa so ugotavljali kdo je za dežnikom. Tudi plesali smo na pesem medveda in lisice. Bili smo likovno ustvarjalni saj smo like iz zgodbe narisali in nad njimi prilepili rdeč dežnik, ki smo ga izrezali in pobarvali s tempera barvo. Izdelali smo tudi masko medveda in naprstne lutke iz zgodbe. Lepo pa nam je bilo tudi, ko smo odšli ven na dež in smo s seboj vzeli dežnike, tako kot medved v zgodbi.

»Ringa ringa raja, lisica nam nagaja, medved pa priteče, pa vse na tla pomeče.«

Za vrtec, Nataša K. in Katja