Iz igralnice Medvedkov je bilo ponovno slišati otroški smeh, veselje, petje in direndaj. Resnično smo se med seboj zelo pogrešali, zato smo še bolj znali ceniti skupne trenutke.

Dnevi so v teh dneh minevali v znamenju praznovanj. Najprej smo se spomnili in pogovarjali o slovenskem kulturnem prazniku in Francetu Prešernu. Prebrali in ogledali smo si animirani film Povodni mož, ob katerem smo se spraševali, kje je sedaj Urška oz. kaj se je z njo zgodilo. Spoznavali smo simbole slovenske države. Poslušali in zapeli slovensko himno. Sledilo je valentinovo in ob tem svojim ljubljenim sešili srčke. S pustnimi norčijami smo preganjali zimo. Obujali smo spomine na praznovanja v decembru. Največje presenečenja je bilo, da smo dobili paket, ki nam ga je že v mesecu decembru prinesel dedek Mraz. Konec tedna so sledila praznovanja otrok, ki so v času zaprtja vrtca praznovali rojstni dan.

A za nas je bil največji praznik že to, da smo se lahko po dolgem času spet objeli, zaplesali in se skupaj poigrali.

Za vrtec Dolenja Trebuša; Sara