Krtki obožujemo naravo in pot nas je ponovno vodila na travnik.
Skrbno smo premikali veje, trave in grmičke ter z lupami opazovali vse, kar nas je zanimalo.
Kot opazovalci smo si pridno beležili vse, kar smo videli, slišali, zavohali in se dotaknili.
Nekateri Krtki so svoje veščine uporabili tudi doma in v vrtec prinesli male travniške živali. Tako smo na obisk dobili deževnika, hroščke, kobilico, pajka, gosenico, smrdljivca in metulja. Vse živali so otroci nepoškodovane tudi izpustili. Še vedno pa lepo skrbimo za paglavce, ki pridno rastejo.
Da se pogovarjamo o travniških živalih, pa je prišlo na ušesa tudi ježku, ki nam je nekega dne prišel na proti in nam polepšal dan.
Deževne dni, pa smo izkoristili za ustvarjanje in prepevanje. Napletli smo pajkove mreže s pajkom, tako kot v pesmici ter si iz orehovih lupin izdelali inštrument, s katerim je pesmica o žabi zvenela še boljše.
Kljub vsemu, pa našega travniškega raziskovanja še ni konec. Travnik skriva še veliko stvari, ki so nam zenkrat še ne poznane.

Lep raziskovalni pozdrav.

Pripravili, Katja in Mateja