Žabice so se iz gozda  preselile na travnik. Raziskovanje velikih in mogočnih živali so zamenjale za drobna, a zelo zanimiva bitja. Na bližnjih travnikih so otroci med travami iskali majhne prebivalce. Nekajkrat jim je dolge sprehode preprečilo deževje, zato so nekaj živalic preselili v terarij. Otroci so od blizu lahko opazovali Zlato minico, gosenico in Navadnega prašička. Vsako jutro so travniškim gostom prinesli sveže travne liste, da so se tudi v vrtcu počutili domače. Travnik je otroke spremljal tudi skozi pravljice in umetnost. Garderobo so popestrile regratove lučke in pisani metulji. Skozi okna igralnice pa so zvenele pesmi o čebelah, metuljih in gosenicah.  Otroci sedaj vedo, da če se spustijo nizko k tlom, lahko opazijo, da je spodaj zelo zanimiv svet, kjer veljajo travniška pravila.

za Žabice, Špela Krivec