Pikapolonice smo se v tem tednu srečale s pravljico Bi se gnetli na tej metli? Pravljico smo večkrat prebrali in si ogledali risani film, da smo vsebino zgodbe res dobro spoznali. Potem pa nas je neko jutro v igralnici nepričakovano presenetila čarovničina metla. Ko so to opazili otroci, je med njimi kar zavrelo. Spraševali so se, kaj je čarovnica počela v naši igralnici. Ker čarovnice ni bilo na spregled, smo si izposodili njeno metlo, se vživeli v igro vlog in dramatizirali pravljico. Ker nas je vse v zvezi s čarovnicami zelo prevzelo, smo se odločili, da izvedemo tudi nekaj »čarovniških« poskusov: napihali smo si celo posodo mehurčkov, s katerimi smo se poigrali, začarali čarobno barvno peno, izvedli poskus »boječi« poper, najbolj pa smo se navdušili nad vulkanom iz katerega je bruhala čarobna »lava«. Metlo smo v petek vrnili Baburi in se ji v pisemcu zahvalili za prav posebno čarobno doživetje.

Za Pikapolonice, Polona in Anita