Tudi ta teden so se otroci s podružnic Podmelca, Šentviške Gore in Dolenje Trebuše družili med sabo. Kot pove že sam naslov  je bil poudarek na gibanju in igri. Otroci so spoznavali različne gibalne igre, s katerimi so se dodobra razmigali. Ena od njih je bila tudi gibalna igra s kocko, ko so otroci vrgli kocko, prešteli pike in naredili ustrezno število ponovitev ali pa določeno vajo izvajali toliko sekund, kolikor je bilo pik. Na dvorišču in igrišču so spoznavali in uporabljali različne športne rekvizite. Igrali so se svilenimi trakovi, obroči in žogami, navijali vrvico, hodili po cesti iz pokrovov. Ko nam je nagajal dež, smo naredili poligon kar v garderobi. Odpravili smo se tudi na kar nekaj sprehodov in ob poti videli marsikaj zanimivega. Na poti k sv. Mavru so otroci izvedeli, da kip ob poti, ki so ga z zanimanjem opazovali, pripada pisatelju Ivanu Preglju. Ob jezeru smo se sprehodili do Modreja in z brega opazovali mlade račke, ki so plavale za mamo raco, vse do Modreja pa so nas spremljale številne ribe najrazličnejših velikosti. En dopoldan smo se po levem bregu v senci dreves odpravili proti Postaji. Spotoma smo si ogledali sotočje Idrijce in Soče, opazovali ribiče in se igrali z naravnim materialom ob poti. Čeprav nam do Postaje ni uspelo priti, pa smo lahko pomahali kar dvema vlakoma. Otroci so vse dni veliko igrali, dneve pa smo si popestrili tudi s plesom, prepevanjem ljudskih pesmi, reševanjem ugank in z branjem pravljic. Otrokom je bila zelo všeč pravljica o medvedu Oliverju, ki je pekel tortice, zato smo jo gibalno uprizorili.

Da smo se res razgibali od glave do peta, pa si lahko ogledate tudi na spodnjih fotografijah.

Za vrtec, Silvana in Slavka