Otroci iz igralnice pikapolonic smo se kar tri tedne pogovarjali o zdravju. Naučili smo se 5 pomembni stvari kako skrbeti za svoje zdravje:

  1. Jesti moramo zdravo hrano.
  2. Veliko se moramo gibati.
  3. Oblečemo se primerno letnemu času.
  4. Skrbimo za svojo higieno.
  5. Skrbimo za naše zobe.

Vse to smo spoznavali skozi različne dejavnosti: poslušali smo veliko zgodb na to temo, spoznali smo prehransko piramido in razvrščali hrano na zdravo in manj zdravo. Naučili smo se pesmice Bacili, se naučili kako pravilno umivati roke. K nam je prišla medicinska sestra in konj Berti, ki sta nam pokazala kako si pravilno umiti zobe. Dobili smo tudi pismo zobne vile, v katerem je pisalo kako skrbeti za svoje zobe. Ščetkali model velikih zob z veliko zobno ščetko.  Naredili smo likovni izdelek “Zobkoti” in sliko »Čiste roke«.  Veliko pa smo se tudi gibali in preživeli čas zunaj. Hodili smo na sprehode, dvorišče in se igrali različne gibalne igre.

Za vrtec, Nataša in Polona