Najbrž so vam otroci ničkolikokrat povedali deklamacijo To sem jaz, s katero smo tudi začeli sklop o spoznavanju sebe, našega telesa. Spraševali smo se čemu služijo posamezni deli telesa in skozi pogovor, ob knjigah in dejavnostih ugotavljali, kaj vse lahko počnemo z njimi. Tako smo hodili na sprehode, tekli na dvorišču, prepevali pesmi, plesali, risali in barvali, poslušali pravljice in gledali knjige. Naše telo pa smo spoznavali tudi z manj običajnimi dejavnostmi. Da bi se bolje zavedali svojega telesa smo se masirali, plesali samo z določenim delom telesa ter se opazovali in delali grimase pred ogledalom. Ugotovili smo, da s podplati lahko tudi tiskamo, pa tudi občutimo različne materiale po katerih hodimo. Z rokami smo gnetli slano testo in se s pomočjo tipanja igrali tipni spomin. Postavili smo se v kožo slepih in ugotovili, da je res čudovito, če lahko vidimo vse okoli sebe. Naš vid smo urili z razvrščanjem predmetov po barvi. Vohali smo različne vonje in okušali različno sadje ter oboje ugibali tudi z zavezanimi očmi. Da bi preizkusili naš sluh, smo v igralnici iskali skrito budilko in po zvoku ugotavljali male inštrumente, na katere smo tudi sami zaigrali. Bili pa smo tudi umetniki in se narisali. Naše avtoportrete si lahko ogledate v galeriji Garderoba.

Za vrtec Podmelec, Silvana in Nina