Praznično vzdušje v skupini se je nadaljevalo tudi v prejšnjem tednu.

Vzgojiteljice smo se prelevile v številne živali in otroke presenetile z predstavo Smreka za medveda. Da pa bi po praznikih tudi dišalo, smo se odločili, da bomo spekli svoje piškote. Otroci so pridno pomagali že pri pripravi testa, pri izdelovanju piškotov pa so bili kot pravi pekovski mojstri. Tako je kmalu cela šola dišala po slastnih piškotih. Ker pa so lepe svari še lepše, če jih delimo, smo na čajanko s piškoti povabili otroke iz skupine Žabic in se skupaj posladkali. Z obiskom nas je presenetila babica Zima s snežakom in nam obljubila, da nam bo natrosila snega. Nismo pa pozabili tudi na našo Slovenijo in njen praznik. Vzgojiteljica Špela je značilnosti Slovenije strnila v čudovito pravljico o putki in jo ob slikah predstavila otrokom, kulturni program proslave pa smo zaokrožili z interaktivno predstavo. Za piko na i v decembru so nas pod smrečico pričakala darila, ki so nas zelo razveselila. Presenečenj pa še ni bilo konec. Kot nagrada za pravilno sestavljeno sestavljanko s snežakom, smo si ogledali risanko Sneženi mož. Imeli smo prav poseben kino, saj se je risanka odvijala na stropu igralnice, otroci pa so si jo ogledali kar leže, na udobnih blazinah.

Vzgojiteljici sva poskušali pričarati poseben mesec. Otroci so res uživali, še bolj pa bodo toplino in čarobnost praznikov doživeli doma, v krogu najdražjih.

Za Račke, Silvana in Nina