“Smučam levo, desno, cik-cak cik-cak …”  se je pretekli teden slišalo iz naše igralnice.  Pikapolonice smo se pogovarjale o zimskih športih. Najprej smo spoznali različne športe s katerimi se lahko ukvarjamo pozimi: drsanje, hokej, sankanje, kepanje, smučanje … Najbolj nam je bilo všeč kepanje. Kepe smo naredili kar iz časopisnega papirja in začelo se je kepanje na kvadrat! Čudovito je bilo ob tem videti in slišati navihane iskrive oči in glasen otroški smeh, ki se je razlegal po celem vrtcu.

Naučili smo se tudi, kako se opremiti za smučanje in se v smuki preizkusili tudi mi. Najprej se je vsaka pikapolonica oblekla v pravo smučarsko opremo. Potem pa smo si iz kartona izdelali še svoje smučke, katere smo preizkusili v naši igralnici, ki se je spremenila v pravi smučarski center.

Veliko smo plesali, peli, risali, sešili rokavice iz kartona in se predvsem igrali. Za nami je res zabaven teden, ki nam bo ostal v lepem spominu.

Za vrtec, Nataša, Polona in Blaž