V skupino Žabic je prišel majhen zelen vesoljček. Nihče ni vedel od kje in zakaj ravno v Podmelec. Otroci so ga hitro sprejeli v skupino in ga obravnavali, kot svojega vrstnika. Vesoljček po imenu Yoda, pa je želel spoznati planet na katerem je pristal, zato so se otroci odločili, da mu predstavijo naš planet Zemlja in natančno opišejo našo državo Slovenijo. Žabice so najprej Slovenijo poiskale na globusu, nato pa s pomočjo slikovnih zemljevidov izpostavljale znamenitosti naše države, ki majhno državo delajo tako posebno. Sistematično so spoznavali raznoliko površje in Triglav, kulturne in zgodovinske znamenitosti, kot je idrijska čipka in se posvetili slovenski kulinariki.  Razložili so vse slovenske simbole, kot so grb, zastava in himna Slovenije. Seveda je Yoda sodeloval pri vseh dejavnostih, tudi pri zaključnem kvizu Moja Slovenija in presenetil s svojim znanjem, ki ga je pridobil v teh dneh. Vendar pa otroke še vedno zanima od kje je prišel mali vesoljček. Mislim, da bomo iz našega modrega planeta morali odpotovati v vesolje, raziskati galaksije in poiskati Yodin planet. 

 
za Žabice, Špela Krivec