V pikapolonicah smo ta teden spoznavali babico Zimo. Najprej smo si ogledali predstavo, potem pa smo se tudi sami preizkusili v vlogah likov iz zgodbe. To pa je nam, pikapolonicam, zelo všeč. Da smo jo res dobro spoznali, smo poslušali njeno zgodbo s pomočjo kamišibaja. Naučili smo se tudi njeno pesem in bili zelo ustvarjalni. Naredili smo slike, ki sedaj krasijo naš pano. Na njih so ptičje hišice v katerih sedijo ptički. Risalni list pa je porisan z modrim ledom. Tako kot je babica Zima pomagala živalim, ko jim je šivala topla oblačila, smo tudi mi spoznali, kako pozimi poskrbeti za ptičke.  V petek nam je babica Zima v zmrzovalniku pustila presenečenje. Bile so igračke v ledu, katere smo morali rešiti. Nekateri smo si pomagali s kladivom, drugi z žago, tretji pa so led stopili pod vodo.

Za vrtec, Nataša, Polona in Blaž