Kljub temu, da že malo pogrešamo poletne tople dni, Zajčki neizmerno uživamo tudi v zimi. Poleg tega, da smo prejšnji teden dodobra spoznali veliko gozdnih živali, jih poimenovali ter ugotavljali kaj počnejo pozimi, smo se še veliko novega naučili. Ugotovili smo, da če zunaj ni pravega snega, si ga lahko s pomočjo pene, sode bikarbone in nekaj čarobnih besed “ABRAKADABRA” pričaramo kar sami. In glej, nastala je super lepljiva snov, s katero smo se z navdušenjem igrali. Ker pa so nam tovrstni eksperimenti všeč, smo v posodi pripravili še snežni vihar, “napihnili” pa smo še dva snežaka, ob katerih smo se neznansko zabavali. Preoblekli smo se v babico Zimo in gozdne živali ter prijateljem odigrali predstavo. Ob vsem tem pa nismo pozabili niti na šport. Spoznali smo kaj vse lahko počnemo pozimi: od hokeja pa vse do smučarskih skokov. V slednjih pa smo se tudi preizkusili na čisto pravi tekmi, kjer smo se vsi izvrstno odrezali in si prislužili medalje. Večino dni pa nas je spremljalo sončno vreme, ki smo ga izkoristili za sprehode in igre na prostem. Strinjamo se, da zna biti zima zares super!

 

Pripravili, Anita in Brigita