Oglašamo se iz prekrasne, sončne in cvetoče Zakojce! Prvi dan smo začeli z velikim navdušenjem in dan je bil prekratek za ogled vsega lepega, kar ponuja kmetija. Najprej smo se razporedili v sobe in poskrbeli, da bo vsak lahko spal s svojimi najboljšimi prijatelji. Po okusnem, domačem kosilu nas je gospodinja Katarina peljala na ogled sadovnjaka in rastlinjaka, pomagali pa smo ji nabrati tudi šopek za dekoracijo naše jedelinice. Seveda so otroci želeli videti tudi vse živali na kmetiji Flander, zato so v hlevu pogledali krave s telički, kokoši in piščance, sprehodili pa so se tudi skozi konjske staje. Prvi dan smo izkoristili tudi za krajši sprehod po vasi, da smo spoznali tudi našo okolico in videli krasne razglede po sosednjih hribih kot so Porezen in Črna prst. Po malici so otroci potrebovali nekaj počitka ob prosti igri, nato pa nas je gospodar povabil, da mu pomagamo nakrmiti živali. Tudi to je bila posebna dogodivščina, saj ima gospodar Vencelj za premikanje velike količine sena, kar tirno dvigalo, ki je danes sprejelo posebne goste.

za podružnične vrtce, Špela in Lea