Drugi pozdrav iz Zakojce!

Včeraj zvečer smo malce težko zaspali, ampak vzrok ni bilo domotožje, temveč vznemirjenje po vseh dogodkih, ki so nam popestrili dan. Noč smo mirno prespali in se zbudi zelo zgodaj zjutraj pripravljeni, da izkoristimo nov dan. Začeli smo z jutranjo telovadbo, sladkim zajtrkom in po ustvarjalni urici nas je že pričakal gospodar Vencelj, da nas popelje z zapravljivčkom. Po nevsakdanji, a zabavni vožnji so nas v ogradi že čakali ostali konji, da smo jih lahko zajahali. Mogoče se je komu zdel konj malce prevelik, ko je stopil pod mogočno žival, a kmalu smo vsi zbrali pogum, da smo se zavihteli v sedlo in vodili prijatelje po maneži. Pred kosilom smo imeli še čas za prosto igro, ki pa nam  jo je Katarina popestrila z vožnjo  štirikolesnikom.
Po kosilu smo se odpravili na planinski izlet do Bevkove domačije. Med potjo smo obiskali še Janovo nono, ki živi v bližini pisateljeve hiše. Nato smo si ogledali notranjost domačije in si lažje zamislili, kako je izgledalo življenje v Bevkovem otroštvu. Skozi pisateljevo zgodbo Mlečni zobek pa smo spoznali, kako je mali France izgubil mlečni zob. Po poti navkreber smo nabrali tudi suho dračje, saj nas danes zvečer čaka še eno presenečenje. Kurili bomo ogenj in si spekli jabolka! Komaj čakamo, da se stemni.
za podružnične vrtce, Špela in Lea