Počitnice so tik pred vrati, zato smo otroci v Podmelcu zares poletno razpoloženi. Sončne dneve izkoriščamo za aktivno preživljanje časa na prostem, na bližnjem travniku in v gozdu.

Prijetne vonjave cvetlic in čudovito oglašanje malih travniških živali nas je spodbudilo, da preiščemo vsak kotiček travnika in spoznamo njegove prebivalce. Prelevili smo se v prave male raziskovalce. Z lupami smo pretaknili ves travnik in srečali mnogo malih živali. Našli smo luknjico, iz katere je pokukal murenček in nam zapel pesmico, naleteli na mravljišče, kjer smo opazovali marljive mravlje, se podili za pisanimi metulji in opazovali pajke, ki so pri pletenju mreže pravi umetniki. Najpogumnejši smo na travniku ujeli kobilice, mravlje, polže, pikapolonice, razne hroščke in gosenice. Skupaj smo jih poimenovali, šteli noge, opazovali njihovo gibanje, barvo … Vzgojiteljici sta nam prinesli tudi zanimivo napravo – mikroskop, skozi katerega smo si pobližje ogledali mravljo in komarja. Poleg drobnih živali smo na travniku opazili in vonjali tudi travniške cvetlice. Naša radovednost nas je spodbudila, da travniška bitja poiščemo tudi v knjigah in izvemo, kako se imenujejo. V knjižnici smo poiskali knjige o raznih drobnih živalih in rastlinah, katere smo prelistali in spoznali veliko zanimivosti. Kot bi drobne živali vedele, da se pogovarjamo o njih, so nas nekatere kar same obiskale v igralnici. Tako nas je presenetil škrpijon, ki pa nas je kar malce prestrašil, zato smo ga hitro odnesli na travnik.

Poleg raziskovanja, smo veliko tudi ustvarjali, pletli pajkovo mrežo, peli pesmice in se ob tem neizmerno zabavali.

Sedaj pa je čas, da si pomahamo in naj se začne naš poletni vodni živ žav.

Za Račke, Nina in Silvana