Med vročimi dnevi smo se igrali na dvorišču bolj v jutranjih urah, med dopoldansko pripeko pa smo se skrili v senco ali igralnico. Spoznavali smo, kako se zaščitimo pred škodljivim delovanjem sončnih žarkov, pili zadostno količino čaja in jedli osvežilno sadje. Igrali smo se v gozdu, da se nismo prekomerno izpostavljali UV sevanju. Tako kot volk iz zgodbice, v kateri se odpravi na dopust, smo si tudi mi želeli dopustovanja ob morju. Željo nam je izpolnila gospodična Poletje, ki nam je prinesla napihljiv bazen. Vodnim dogodivščinam so se pridružili tudi starejši otroci iz skupine Kužki. Pokazali so spretnost pri nošenju kozarcev polnih vode in pogum pri spuščanju po hitrem vodnem toboganu. V teh sušnih časih smo bili z vodo preudarni. Za osvežitev nam je zadostovala že majhna količina in vode nismo brezskrbno trošili.

Za vrtec Šentviška Gora, vzg. Slavka, Nataša in Alenka