Danes bi na Šentviški Gori lahko rekli, da je bilo tako, »kot v starih dobrih časih«. Iz vrtčevskega dvorišča je bilo slišati vesel otroški smeh in klepet, družbo pa so jim delale tudi vzgojiteljice Alenka, Nataša in Slavka. Vzgojiteljice Slavke sicer v vrtcu redno ne srečujemo več, saj se je v preteklem letu upokojila. Danes nas je zato v vrtcu le obiskala ter otrokom iz skupin Mucki in Kužki pripravila prav posebno doživetje. Prebrala jim je pravljico Zeleno, modro, rdeče. Med pripovedjo je pred otroki zgradila pravo pravcato ladjo, ki so jo lahko preizkusili vsi otroci. Ob prepevanju pesmice Barčica po morju plava, jih je veter ponesel v morske dogodivščine, daljne dežele in na gusarske otoke.

Otroci in vzgojiteljice se Slavki še enkrat zahvaljujemo za obisk in prijetno popestritev dopoldneva.

   

   

Za vrtec Šentviška Gora, Alenka in Nataša