Skoči na glavno vsebino

V petek smo se po dolgem premoru spet srečali cicibani planinci. Letošnje srečanje je organiziral vrtec Tolmin skupaj s PD Tolmin in je povezal 62 mladih planince iz vrtcev Tolmin, Volče, Volarje, Most na Soči, Podmelec, Dolenja Trebuša in Šentviška Gora. Na začetku srečanja sta nas pozdravile Milena, predsednica in Majda, načelnica mladinskega odseka Planinskega društva Tolmin. Čeprav so se okrog nas začeli nabirati oblaki, se nismo ustrašili, zapeli smo Kekčevo pesem in odšli na pot. Dež nas je dohitel, a zmočiti nas ni mogel, ker smo bili v varnem zavetju dreves. Pot nas je vodila po trim stezi okrog Kozlovega roba in na drugi strani hriba je že sijalo sonce. Na poti so nas spremljale uganke in kot dobri poznavalci narave in živali smo vse uganke pravilno rešili. Veliko novega pa smo izvedeli tudi ob prvem postanku, kjer nas je čakal varuh gorske narave in markacist Ivo. Povedal nam je, da moramo hoditi po urejenih poteh, da ne motimo živali v njihovem naravnem okolju. Rastlin ne trgamo in pustimo, da jih lahko občudujejo tudi drugi obiskovalci gora. Pomembno je, da se zavedamo, da smo v gorah samo gostje. Po krajšem počitku in malici, smo bili pripravljeni še za drugi del poti. Po urejeni in označeni poti smo se spustili v dolino in se ustavili na prostoru kjer deluje Športno kinološko društvo Tolmin. Predstavniki društva, Tanja, Sebastjan in Miran, so nam predstavili svoje reševalne pse, opremo in pripomočke za urjenje. Pokazali so nam primere iskanja in reševanja ljudi. Vsi štirje psi, Medo, Tango, Kuba in Arsha so pokazali veliko mero ubogljivosti, bili so uspešni pri iskanju in zelo glasni. Najbolj pa smo se razveselili sladkega zaklada, ki sta ga dobila Tango in Arsha in smo ga bili deležni vsi planinci. Tako smo zaključili 34. srečanje cicibanov planincev in lep, sproščen planinski popoldne.

 

Pripravila, Katarina Uršič

Dostopnost