Skoči na glavno vsebino

Današnje jutro smo začeli s prijetnim sprehodom do jezera. Tam sta nas pričakala Glen in njegov tata Dejan. Povabila sta nas k vodni hiši in nam predstavila tamkajšnji kajakaški center.
Najprej smo si ogledali prostore v njem, nato pa opremo, ki jo pri tem športu potrebujemo. Sledilo je spoznavanje različnih vrst kajakov. Ugotovili smo, katere kajake se uporablja za vožnjo po mirnih in katere za vožnjo po divjih vodah. Videli smo tudi razliko med otroškimi kajaki, ter tistimi, ki so namenjeni odraslim.
Vsak izmed nas je lahko sedel v kajak in zaveslal. Najbolj zanimiva pa je bila vožnja s premičnim kajakom, ki se nam je zdela še posebej zanimiva. V mislih smo lahko brzeli čez divje brzice in se spremenili v prave kajakaše.
Za nami je enkratna izkušnja. Prav ta je poskrbela, da si je marsikateri Zajček zaželel postati kajakaš.

Najlepša hvala Glenu in tatu Dejanu za odlično predstavitev tega krasnega športa.

Za vrtec pripravila, Brigita in Blaž

Dostopnost