»Za naravo to, vsi se trudimo, da svet lepši je ločujemo odpadke vse!«

Smo v Evropskem tednu zmanjševanja odpadkov in temu smo posvetili tudi naše dejavnosti in igro v vrtcu. Otroci iz polžkov in mišk so se ob tem zelo zabavali. Prisluhnili so pravljici vsem dobro poznane pujse Pepe z naslovom Zabava z odpadki, zaplesali ob pesmi Ločujemo odpadke vse, si ogledali risanko na to temo, pobarvali znake za varčevanje vode in elektrike. Zabavno pa je bilo pospraviti tudi igralnico, ki je bila vsa razmetana s papirjem in plastično embalažo. Te smo ločili v dva koša. Kako zelo smo bili ponosni in veseli, ko smo odpadke ločili pravilno.

To pa še ni vse! Otroci so se prosto igrali z odpadnim materialom in se prav sami izmislili igre z le-tem. Iz odpadnega materiala pa smo naredili tudi ptičje hišice. Ugotovili smo, da ni vsak odpadek za v smeti, ampak se ga lahko ponovno uporabi!

Za vrtec, Nataša in Petra