V zadnjih treh dneh smo se pri Želvicah zelo zabavali. Bil je namreč pustni čas. Čas poln norčij, veseljačenja ter priložnosti, da se našemiš v domišljijskega junaka ali junakinjo. In to smo tudi storili. Preoblekli smo se v različne pustne kostume in zaplesali ob glasbi, prepevali pustne pesmi ter spoznavali slovenske pustne običaje. Brali smo pravljico o klovnu Juriju in ga likovno upodobili. Nepogrešljivi so bili tudi krofi, ki smo jih z veseljem pohrustali za malico. Čeprav je bilo letos naše pustovanje v nekoliko okrnjeni obliki, saj nismo smeli obiskati vaščanov na domu, pa smo vseeno odšli na sprehod po vasi in se z igro na travniku trudili odgnati zimo. Vendar starka Zima še kar vztraja in nam pošteno že nagaja. Pa nič zato, mi se bomo še naprej zabavali.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Nina in Alenka