Hrošček kroglaste oblike,

rdeča krila, črne pike,

par tipalk, šestero nog,

spretno leta naokrog,

če pa k tebi prileti,

naj ti srečo podari.

Poznate rešitev na to uganko?

Seveda, to je pikapolonica. Z velikimi nasmeški na obrazih in radovednimi očmi so otroci iz skupine Mišk v začetku septembra zakorakali v novo igralnico Pikapolonic. Uvodne dni v vrtcu smo namenili, spoznavanju nove igralnice, raziskovanju kotičkov z novimi igračami, spoznavanju novih prijateljev ter upoštevanju pravil. Hitro smo se navadili na novo okolje, dnevno rutino ter vzgojiteljice in med seboj že navezali prijateljstva. Prebrali smo že veliko novih pravljic, se naučili pesmico o pikapolonici, likovno ustvarjali ter praznovali že prvi rojstni dan v skupini.  Vreme nam je dopuščalo, da smo se lahko veliko igrali na dvorišču, hodili na sprehode in se igrali z naravnimi materiali v gozdičku. Želimo si še veliko lepih, razigranih in zdravih dni v skupini Pikapolonic.

Za Pikapolonice, Nika in Polona