Otroci so komaj čakali dan, ko se bodo po dolgem času peljali z vlakom in ko bodo lahko zopet plavali v bazenu Bohinjska Bistrica. Danes se je otrokom iz podružničnih vrtcev Podmelec, Trebuša in Šentviška gora, želja uresničila.  Šestnajst otrok je danes  otvorilo začetek plavalnega tečaja. Otroci so se najprej razdelili v tri skupine in si nadeli prava morska imena. Modre kapice so se poimenovali Kiti, rdeče kape Orke in bele kapice Morski psi. Mladi plavalci so najprej nekaj vaj naredili na kopnem, se dobro ogreli in se pripravili na prve zamahe. Čeprav je sprva bilo med otroci čutiti nekaj zadržanosti, se je ta kmalu razblinila, kot mehurček v vodi. Kmalu so vsi pogumno plavali po vsej dolžini bazena in nikomur se voda ni zdela pregloboka. Nekateri so prvič v vodo pomočili cel obraz, a proti koncu dneva že skakali v vodo s pomočjo plavalnih obročev. Vsem se je zdelo, da ura prehitro teče, saj je plavalni dan minil, kot bi rekel »čof«. Komaj čakamo na jutrišnje vodne in podvodne dogodivščine!

za vrtec, Špela Krivec