Dopoldan nam je s svojim obiskom popestrila knjižničarka Polonca. Popeljala nas je v pravljični svet gozdnih živali, kjer je hudomušnemu medvedu veter izmaknil nov klobuk. Volk, lisica, zajec in miš so mu ga pomagale loviti, vendar je bil veter prehiter. Prav trepetali smo ter stiskali pesti, da bi živalim uspelo. Na koncu so s skupnimi močmi le ulovile medvedov klobuk in mu ga vrnile. Knjižničarka je prebrala nekaj ugank, ki so jih otroci brž uganili. Nato je otrokom, ki so tekom leta pripovedovali zgodbice in deklamacije, razdelila pohvale za uspešno dokončanje Cici bralne značke in jim zaželela še več prijetnega branja. S seboj je prinesla velike torbe polne različnih knjig, ki smo si jih z zanimanjem ogledali. Knjižničarki Polonci smo se zahvalili in obljubili, da bomo med poletnimi počitnicami večkrat posegli po knjižni polici.

Za vrtec Šentviška Gora, vzg. Slavka, Nataša in Alenka