Otroci v skupini Krtki so v tem šolskem letu obiskovali tudi pravljični krožek, pravzaprav je pravljična skrinja vsak mesec obiskala njih.

S seboj je prinesla najrazličnejše pravljice, kot so: Gasilec Luka, Medvedek peče slovensko potico, O miški, ki se je želela dotakniti zvezde , Pravljica o volku, Bobek krofek, Žiga špaget gre v širni svet in pravljico Vzleteli smo!

Seveda pa je pravljična skrinja v sebi skrivala tudi kakšno ustvarjalno presenečenje, ki so ga otroci izdelali in odnesli domov.

Na včerajšnjem zadnjem krožku pa so otroci prisluhnili pravljici Gosenica, ki je želela leteti. Ob zgodbi so spoznali potek razvoja iz gosenice do metulja, ti pa so ob koncu poleteli tudi z otroki domov.

Za vrtec, Maja B.