Skoči na glavno vsebino

Tudi letos smo se v vrtcu Podmelec priključili vseslovenski akciji Simbioza gibanja, ki spodbuja gibanje in druženje različnih generacij. V vrtec smo povabili sorodnike, sosede in prijatelje ter organizirali krajši pohod oz sprehod. Pred vrtcem smo vsem obiskovalcem zapeli pesmico za spodbudni začetek, potem pa se je 45. članska kolona podala proti Podmelcu. Med potjo niso otroci in njihovi gostje razgibavali le nog, ampak so morali tudi dobro napeti oči, opazovati okolico in reševati opazovalne liste. Kmalu smo ugotovili, da je poleg travniških živali in rastlin, naš sprehod popestril še prihod vlaka, srečanje čebelarja in velik dimnik, ki se dviga pri tovarni v Klavžah. Naš cilj je bila plaža “Majnč beach” pri reki Bači. Tam smo poskrbeli za sadno malico in si vzeli čas za igro ob vodi. Ker čas v dobri družbi hitreje teče, smo kmalu morali nazaj proti vrtcu. Tokrat smo se povzpeli po krajši stezi skozi gozd, saj je kljub sapici sonce močno grelo. Veseli in prijetno utrujeni smo se še enkrat slikali z vsemi obiskovalci. Res smo preživeli eno lepo družabno dopoldne, ki ga bomo drugo leto z veseljem ponovili.

za vrtec Podmelec, Špela Krivec
Dostopnost