Skoči na glavno vsebino

Otroci iz skupine Medvedki smo se podali v svet barv. Naša naloga je bila, da vsak dan spoznamo določeno barvo. Da bi se nam barve še bolj vtisnile v spomin, smo na določeni dan posvetili vso pozornost tej barvi. Po igralnici smo iskali predmete ki so bili enake barve, te predmete smo razvrščali jih šteli in ugotavljali katerih je več. Tudi kar nekaj izdelkov smo naredili. Na roza dan smo izdelali pujsa, izdelali smo tudi mavrično vrtavko, metuljčke ter mavrice, ki krasijo našo igralnico. Na dan, ko smo spoznavali rumeno barvo smo naredili limonado. Barve smo opazovali na sprehodih in ob tem spoznavali, katera barva trenutno prevladuje v naravi. Naredili smo tudi nekaj poskusov in tako ugotovili  kako se barve mešajo med seboj. Za nami so čudoviti pisani dnevi, kateri so nam pomagali spoznati vse barve.

 

 

Za vrtec Dolenja Trebuša; Melita

Dostopnost