Skoči na glavno vsebino

Vremenoslovci so napovedali, da bo vreme na današnji dan stabilno, zato smo se Kužki odpravili na planinski pohod.  Pogovorili smo se o primerni obutvi, opremi in primernem obnašanju planincev. S seboj smo nesli nahrbtnike, iz katerih so prijetno dišali sendviči. Otroci so ves čas nestrpno spraševali, kdaj jih bodo lahko pojedli. Še dobro, da smo med potjo videli veliko zanimivih stvari, ki so vsaj za kratek čas odvrnili pozornost od hrane.
Naše zanimanje je pritegnila velika jata kokoši, opazovali smo raznovrstno zelenjavo na njivah, se čudili kako je lahko krompir zrasel na drevesu… dokler nismo ugotovili, da gre za kivi. Planince novince smo s prisrčnim in kratkim obredom sprejeli medse. Po uri in pol hoje smo le dočakali počitek in pomalicali ter se posladkali. Pot smo nadaljevali po gozdni stezi, kjer smo se preizkusili v hoji ob vrvi z zaprtimi očmi. Z ograjenega pašnika so nas pozdravili biki. V travi pa smo opazili bogomolko, hrošče in mravlje. Hodili smo pod naravnimi oboki iz drevesnih krošenj in se nastavljali prijetnim sončnim žarkom ter polni novih vtisov sklenili prvi letošnji pohod.

za vrtec Šentviška Gora, vzg. Alenka in Silvana

 

Dostopnost