Skoči na glavno vsebino

Bela moka, lonček vode,
košček kvasa, ščep soli,
če to dobro skupaj zmešaš,
fino se testo dobi.
Že pripravljena je peč,
HLEBČEK KRUHA – DOBRA REČ.

Danes smo se Želvice in Medvedki, iz vrtca Dolenja Trebuša, razveselili prav posebnega obiska. V našo družbo je prišla mamica Nike in Ane, mamica Kristina. Prišla je z enim prav posebnim namenom, da nam pomaga pri pripravi in peki kruha. Kristina vsakodnevno skrbi, da njena Ana zaužije zdrav kruh, točno tak, ki ga lahko uživa, zato smo vedeli, da bo ona to najboljše znala. Kaj kmalu smo ugotovili, da se prav nič nismo zmotili. Seveda, mamica Kristina brez pomoči svojih malih pomočnic, ter kuhalnice, res nebi mogla premešati vsega testa, za toliko otroških ust. Medtem, ko smo mi pretipali, povonjali in tudi na skrivaj okušali vse potrebne sestavine za odličen kruhek, je pod njenimi pridnimi rokami že nastajal prvi hleb, ki se je kmalu spremenil v kroglice, iz katerih si je vsak izmed nas naredil svojo žemljico. Pridno smo pregnetli, oblikovali in že nestrpno čakali, da okusimo rezultat našega dela. Ko so bile vse žemlje in hleba kruha pripravljeni na pekaču, jih je pečica le še nežno božala, do zlato rjave barve in iz nje je omamno pridišalo. V tem času pa smo skupaj s Kristino še potelovadili in zaplesali.
Na koncu, sta se Nika in Ana, z majhno pozornostjo zahvalile mamici, še v našem imenu. Mi smo žemljice skrbno zapakirali za domov, na polički pa shranili hlebčka kruha, ki ju bomo že jutri zaužili, ob tradicionalnem slovenskem zajtrku.

Mamici Kristini se iskreno zahvaljujemo za čas, ki si ga je vzela za nas,
za vso pomoč pri pripravi žemljic, ter da je z nami preživela prelep novembrski dopoldan.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Petra.

Dostopnost