Tudi Krtki sodelujemo v gibalno športnem programu Mali sonček. Program daje poudarek igri in vadbi, ki je prijetna in prilagojena otrokom.
Ob vsaki opravljeni nalogi smo v knjižicah nagrajeni z nalepko, ob zaključku šolskega leta pa se nam, če bomo izpolnili večino nalog, obetajo tudi medalje.
V okviru programa smo se preizkusili v več gibalnih aktivnostih. Skozi različne vrste vadbe smo doživljali veselje, ugodje, vplivali na dobro počutje, hkrati pa smo zaznavali in odkrivali svoje telo, preizkušali kaj naše telo zmore, doživljali ponos ob uspešno opravljenih nalogah, gradili zaupanje vase in krepili medsebojno sodelovanje.
V telovadnici smo spoznavali športne rekvizite in zares aktivno izvajali različne gibalne naloge.
Žal nam vreme ni bilo naklonjeno, da bi v tem tednu v vrtec pripeljali tudi kolesa. Ta prijetna naloga nas čaka za čas po počitnicah.
Ugotovili smo, da za telovadbo ni ovir in nam niti slabo vreme ne more pokvariti načrtov. Če pa se ob tem še zabavamo, kot smo se mi, potem je uspeh zagotovljen.

Pripravili, Katja in Mateja