Letos v skupini Kužkov nimamo novincev, tako ni bilo posebnega uvajanja. So se pa otroci, ki so lansko leto obiskovali Mucke, zelo hitro navadili na novo igralnico, nove igrače in nova pravila. Otroci so si sami izmislili nekaj pravil in vsi smo obljubili, da se jih bomo dosledno držali. Prav pravila nam omogočajo, da se v vrtcu vsi dobro počutimo. Tudi pri skupinskih igrah se je potrebno držati določenih pravil. Naučili smo se igro Kdo se boji črnega moža, pa socialno igro stol na moji desni je prazen, gibalno igro potres, požar in poplava… Tudi med prosto igro spoznavamo, da je upoštevanje dogovorov, ključ do dobrih medsebojnih odnosov.  Vedno bolj se zavedamo, da ni pomemben samo posameznik ampak, da skupaj zmoremo več. Tako smo v gozdu iz vej zgradili veveričje gnezdo, ga okrasili z mahom ter cvetjem in le s skupnimi močmi nam ga je uspelo dvigniti visoko v zrak. Prebrali smo več zgodbic na temo prijateljstva in se pogovarjali o vsebini. Čeprav je za nami zgolj polovica septembra, smo se že veliko igrali, pripovedovali, si izmišljali kratke zgodbice, slikali in pohajkovali. Lepo nam je.

za vrtec Šentviška Gora, vzg. Alenka