V ponedeljek smo v vrtcu in šoli na Šentviški Gori dobili prav poseben obisk. Obiskal nas je namreč policist Jaka. Otroci iz skupine Mucki in Kužki so v sproščenem pogovoru ponovili, kako se vedemo v prometu. Policist je otrokom postavil veliko vprašanj o varnosti v prometu kadar smo pešci, kolesarji ali sopotniki v avtomobilu. Otroci so pokazali veliko znanja o varnosti v prometu, vedo, da morajo pred prečkanjem ceste pogledati levo in desno, pa spet levo, da morajo na kolesu nositi čelado in v avtomobilu sedeti v otroškem sedežu ter biti pripeti. Policist je poudaril tudi, da je uporaba mobilnega telefona med vožnjo zelo nevarna ter otroke opozoril, da morajo biti v bližini traktorjev in delovnih strojev zelo previdni, da ne pride do nesreče. Otroška odkritost pa ne pozna meja, saj so le-ti priznali, da morajo na vsa ta pravila večkrat opomniti svoje starše. Kljub temu, da si letos nismo ogledali notranjosti policijskega vozila, pa so otroke navdušile že vklopljene luči in sirena. Za konec smo si nadeli rumene rutice in jopiče, policist Jaka pa nas je popeljal na sprehod po Šentviški Gori in nam pokazal, kako varno prečkamo cesto in smo varni v prometu kot pešci. Letos so se poleg učencev 1. in 2. razreda z njim odpravili prav vsi otroci iz vrtca, tudi najmlajši. Pridno so poslušali in upoštevali navodila ter se naučili tudi sami varno prečkali cesto.

Policistu Jaku se Mucki in Kužki zahvaljujemo za poučno in sproščeno dopoldne. Obljubimo, da da bomo pravila varnega vedenja v prometu dosledno upoštevali prav vsak dan.

Za vrtec Šentviška Gora, Silvana